Bezpieczne ferie zimowe
Ferie zimowe to czas odpoczynku od nauki, to czas beztroskiej zabawy. Mamy nadzieję, że będzie biało, wesoło i radośnie.
W trosce o bezpieczeństwo naszych uczniów na lekcjach wychowawczych oraz zajęciach świetlicowych został omówiony temat bezpieczeństwa podczas ferii zimowych. Celem zajęć było uświadomienie uczniom zagrożeń, które mogą wystąpić w trakcie tego okresu oraz dostarczenie im wiedzy i wskazówek, jak bezpiecznie spędzać czas wolny.
Wszystkim uczniom proponujemy alternatywne sposoby spędzania wolnego czasu podczas ferii, np. spacer, spotkania z bliskimi i znajomymi, czytanie książek, uprawianie sportu. Liczymy, że młodzież spędzi czas wolny aktywnie, gdyż aktywność fizyczna jest jednym z najważniejszych elementów prozdrowotnego stylu życia, a każda aktywność i ruch wytwarza w organizmie hormony szczęścia i wprowadza w lepszy nastrój. Możliwości, aby oderwać się od komputera i telewizora jest mnóstwo, a młody organizm potrzebuje regeneracji i odpoczynku od niekorzystnego działania wszystkich urządzeń elektronicznych.
Drodzy Uczniowie!
Niech ten wolny czas dostarczy Wam niezapomnianych wrażeń. Odpoczywajcie i cieszcie się swobodą po trudach ciężkiej, kilkumiesięcznej pracy. Mamy nadzieję, że wrócicie zadowoleni, uśmiechnięci, wypoczęci, z nową energią do pracy w drugim półroczu.
Życzymy wszystkim szczęśliwych i bezpiecznych ferii zimowych.
Opracowanie i publikacja: Urszula Grunt - Sopińska
