Logo Gminy Pawłów

Bezpieczne ferie zimowe

Ferie zimowe to czas odpoczynku od nauki, to czas beztroskiej zabawy. Mamy nadzieję, że będzie biało, wesoło i radośnie.

W trosce o bezpieczeństwo naszych uczniów na lekcjach wychowawczych oraz zajęciach świetlicowych został omówiony temat bezpieczeństwa podczas ferii zimowych. Celem zajęć było uświadomienie uczniom zagrożeń, które mogą wystąpić w trakcie tego okresu oraz dostarczenie im wiedzy i wskazówek, jak bezpiecznie spędzać czas wolny.

Wszystkim uczniom proponujemy alternatywne sposoby spędzania wolnego czasu podczas ferii, np. spacer, spotkania z bliskimi i znajomymi, czytanie książek, uprawianie sportu. Liczymy, że młodzież spędzi czas wolny aktywnie, gdyż aktywność fizyczna jest jednym z najważniejszych elementów prozdrowotnego stylu życia, a każda aktywność i ruch wytwarza w organizmie hormony szczęścia i wprowadza w lepszy nastrój. Możliwości, aby oderwać się od komputera i telewizora jest mnóstwo, a młody organizm potrzebuje regeneracji i odpoczynku od niekorzystnego działania wszystkich urządzeń elektronicznych.

Drodzy Uczniowie!

Niech ten wolny czas dostarczy Wam niezapomnianych wrażeń. Odpoczywajcie i cieszcie się swobodą po trudach ciężkiej, kilkumiesięcznej pracy. Mamy nadzieję, że wrócicie zadowoleni, uśmiechnięci, wypoczęci, z nową energią do pracy w drugim półroczu.

Życzymy wszystkim szczęśliwych i bezpiecznych ferii zimowych.

 Opracowanie i publikacja: Urszula Grunt - Sopińska

 

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności