"Kocha, lubi, szanuje…" – walentynki w PSP w Chybicach
Dzień świętego Walentego, popularnie zwany walentynkami, na stałe wpisał się w harmonogram naszych szkolnych imprez i uroczystości. I choć co roku staramy się, aby był wyjątkowy, nie traktujemy go w kategoriach typowego Święta Zakochanych, ale przede wszystkim jako okazję do okazania sobie przyjaźni, serdeczności i ciepła. Uczulamy naszych uczniów, aby w tym dniu nie robili nikomu złośliwych lub głupich dowcipów, ponieważ jest to dzień dobrych uczuć.
Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego zorganizowano „pocztę walentynkową”. Uczniowie przez cały tydzień wrzucali walentynki do dwóch skrzynek umieszczonych na terenie szkoły. W piątek rano walentynki zostały posegregowane i dostarczone do adresatów przez uczennice klasy 7a: Magdalenę Sobkiewicz i Małgorzatę Gadowską.
W tym dniu obowiązywał także specjalny dress code - ubrania w kolorze czerwonym, a na szkolnym korytarzu powstała ścianka ze specjalną ramką przeznaczoną do robienia koleżeńskich zdjęć.
Uczniowie chętnie korzystali z możliwości wysłania komuś kartki walentynkowej. Nie zabrakło wyrazów sympatii pod adresem Dyrekcji Szkoły, nauczycieli, wychowawców i pracowników obsługi.
Było naprawdę miło... Tym bardziej, że w powietrzu unosił się zapach zabawy choinkowej, ferii i długo wyczekiwanego odpoczynku.
Opracowanie: Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego

