"Sprzątanie Świata łączy ludzi"
27 września nasza szkoła przyłączyła się do jubileuszowej, już 30 edycji akcji „Sprzątania świata”. Tegoroczne hasło tego ważnego przedsięwzięcia brzmi: „Sprzątanie Świata łączy ludzi”. Uczniowie PSP im. Feliksa Szczęsnego Karnickiego w Chybicach otrzymali gumowe rękawiczki, worki na śmieci a następnie wyruszyli posprzątać okolice szkoły.
Głównym celem akcji szkolnej jest kształtowanie postaw odpowiedzialności młodego pokolenia za obecny i przyszły stan środowiska naturalnego. Ważny aspekt „ Sprzątania świata” to budowanie świadomości ekologicznej oraz inicjowanie działań na rzecz ochrony środowiska- poczynając od uprzątania śmieci, poprzez promocję i stosowanie selektywnej zbiórki odpadów po długofalowe, rozbudowane programy ekologiczne. Wszyscy musimy pamiętać o tym, że wszystkie decyzje, jakie podejmuje każdy z nas mają wpływ na środowisko! Tak więc: POMÓŻMY ZIEMI!
Dzieci uczestniczyły w sprzątaniu z wielkim zaangażowaniem i przejęciem.
Opracowała:
Katarzyna Zabawska

