Złote Gody. Przeżyli ze sobą 50 lat
29 par z terenu gminy Pawłów 25 czerwca 2026 r. w świetlicy środowiskowej w Nieczulicach świętowało jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego.
Na początku uroczystości zabrzmiał, jak przed pięćdziesięciu laty, Marsz Mendelsona. Następnie głos zabrał Marek Wojtas – wójt gminy Pawłów, który serdecznie przywitał przybyłych Jubilatów oraz zaproszonych gości tj. Michała Skotnickiego – wicewojewodę świętokrzyskiego, Sylwię Grabowską – reprezentującą Poseł na Sejm RP Agatę Wojtyszek, Marka Sieńka – Przewodniczącego Rady Gminy w Pawłowie, Tomasza Ziewca i Stanisława Pochecia - wieceprzewodniczących Rady Gminy w Pawłowie, Szymona Kosiarskiego – zastępcę wójta gminy Pawłów oraz zastępców kierownika Urzędu Stanu Cywilnego w Pawłowie – Aleksandrę Wzorek i Joannę Woźniak.
– Minęło 50 lat od chwili, gdy złączeni węzłem małżeńskim wyruszyliście we wspólną drogę życia. Przyrzekaliście sobie wówczas dozgonną miłość, wiarę, szacunek i przyjaźń. Przyrzekaliście, że będziecie dzielić razem to co dobre i złe, wspierać się w chwilach smutku i cieszyć w chwilach radosnych – mówił Marek Wojtas. – W dniu dzisiejszym wiemy, że przyrzeczeń tych dotrzymaliście, że Wasze uczucia były prawdziwe. Przeżyliście wspólnie 50 lat, potwierdzając życiową mądrość, która mówi, iż „prawdziwą miłość poznaje się nie po jej sile, lecz po czasie jej trwania.
Po przemówieniu Wójta Jubilaci odnowili złożone 50 lat temu zobowiązanie oraz wzajemnie podziękowali sobie za 50 lat wspólnego życia. Medale przyznane przez Prezydenta RP Karola Nawrockiego za Długoletnie Pożycie Małżeńskie Jubilatom wręczyli: Michał Skotnicki, Marek Wojtas, Sylwia Grabowska, Marek Sieniek oraz Szymon Kosiarski.
Złoty Jubileusz w tym roku obchodzili:
- Krystyna i Jerzy Bidzińscy
- Teresa i Mieczysław Czaja
- Zofia i Stanisław Grudzień
- Danuta i Tadeusz Jakubowscy
- Anna i Józef Jeziorscy
- Teresa i Andrzej Kaczmarczyk
- Krystyna i Henryk Kalista
- Anna i Jan Kopeć
- Janina i Stanisław Kulik
- Danuta i Józef Kwiecień
- Marianna i Franciszek Kwiecień
- Genowefa i Jan Libuda
- Krystyna i Jan Mergalscy
- Ewa i Jerzy Mrowiec
- Grażyna i Stanisław Pocheć
- Janina i Mieczysław Pocheć
- Henryka i Adam Pożoga
- Irena i Stanisław Pożoga
- Anna i Edward Przygoda
- Kazimiera i Wojciech Przygoda
- Czesława i Marian Pytel
- Marianna i Zygmunt Różyccy
- Maria i Mieczysław Saramak
- Halina i Jan Stępień
- Maria i Stanisław Turek
- Danuta i Henryk Więcław
- Janina i Marian Zapała
- Anna i Leszek Złomek
- Zofia i Czesław Żelazny
Uroczystość zakończyła symboliczna lampka szampana wypita za zdrowie Jubilatów.
