Wyjazd na spektakl „Przygody Baltazara i Wawelskiego Smoka”
Dnia19 listopada uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Jadownikach z klas I- III pod opieką wychowawców p. Elżbiety Pożoga, p. Barbary Dudzic, p. Edyty Przygoda oraz p. Agnieszki Dziuba wybrali się do Parku Kultury w Starachowicach na spektakl pt. „Przygody Baltazara i Wawelskiego Smoka” w wykonaniu aktorów Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza z Wrocławia. Sztuka ta, to opowieść pełna humoru, a także odwagi i pomysłowości, które zawsze się opłacają. Aktorzy świetnie wcielali się w swoje role, często nawiązywali kontakt z publicznością, co sprawiało, że spektakl był jeszcze bardziej wciągający. Dzieci reagowały żywiołowo –śmiały się, klaskały i dopingowały bohaterów. Było to ciekawe, zabawne i pouczające widowisko. Dzięki niemu uczniowie poznali wartość słowa przyjaźń, lojalność i dobroć, doskonale się przy tym bawiąc. Wyjście do teatrzyku było dla dzieci niezwykle miłym przeżyciem i zostanie na długo w ich pamięci. Na zakończenie wycieczki udaliśmy się na ulubione przekąski do Mc Donald’s.
Opracowała: Barbara Dudzic
