Wycieczka klasy III na Ponidzie i do Kielc PSP Pawłów
W dniach 15-16 czerwca klasa III Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Pawłowie przebywała na dwudniowej wycieczce zwiedzając regiony województwa świętokrzyskiego. Opiekę nad uczniami sprawowała wychowawczyni Jolanta Wrona oraz nauczyciel współorganizujący Aleksandra Jasztal. Pierwszego dnia dzieci odwiedziły jaskinię zbója Madeja w Łagowie oraz Muzeum Zamkowe w Szydłowcu, które zostało tego dnia specjalnie otwarte dla młodych zwiedzających. Następnie dzieci zwiedzały Park Zdrojowy w Busku-Zdroju i najstarsze sanatorium „Marconi” oraz wspinały się na gorę Św. Anny w Pińczowie gdzie podziwiały panoramę dorzecza Nidy.
W godzinach popołudniowych dojechały do punktu noclegowego w Krzyżanowicach Dolnych. Przed wieczornym posiłkiem bawiły się na ogromnym placu zabaw oraz przespacerowały się do przystani kajakowej na rzeką Nidą, która znajdowała się w ośrodku wypoczynkowym, w którym dzieci były zakwaterowane. Po kolacji dzieciaki bawiły się w specjalnie dla nich przygotowanej sali zabaw. W godzinach ciszy nocnej uczniowie odpoczywali i nabierali sił. Drugiego dnia wycieczki uczniowie zwiedzali Muzeum Archeologiczne w Wiślicy oraz zabytkową Kolegiatę. Następnie przejechały autokarem do stolicy województwa i przebywali w Muzeum zabawek i Zabawy w Kielcach. Następnie spacerowali po Rezerwacie Przyrody Kadzielnia. Na zakończenie wycieczki przespacerowali się po ulicy Sienkiewicza w Kielcach. Zmęczeni ale pełni wrażeń w godzinach popołudniowych wrócili do rodziców.

