Wycieczka do teatru Capitol w Warszawie
Dnia 16 stycznia 2024 roku uczniowie klas IV - VII Publicznej Szkoły Podstawowej w Jadownikach udali się do stołecznego teatru Capitol.
Obejrzeli tam piękny, pełen wzruszających piosenek musical Dreams. Spektakl ten to pełna emocji opowieść o relacjach – rodzica i dziecka, nauczyciela i ucznia. Historia o współczesnych problemach i wyzwaniach, przed którymi stoją dzieci, młodzież i dorośli.
Po spektaklu uczniowie zostali zaproszeni na scenę, aby przywitać się z aktorami. Uczestniczyli również w prelekcji prowadzonej przez eksperta ze Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce na temat marzeń, poczucia własnej wartości i samoakceptacji wśród dzieci i młodzieży. Starano się wspólnie odpowiedzieć, m.in. na pytanie: Czy wiara w siebie może pomóc w realizacji marzeń?
Spektakl zawierał punkty z podstawy programowej w zakresie kształcenia literackiego i kulturalnego. Fabuła spektaklu dotyczyła, m.in. kwestii okazywania szacunku i problemu przemocy w szkole – o tym z kolei wspomniane jest w podstawie programowej z zakresu edukacji etycznej. Co więcej, w spektaklu pojawiają się wątki proekologiczne – rozwój świadomości młodzieży w tym zakresie zakłada także podstawa programowa z przedmiotu biologia. Ponadto umożliwił uczniom udział w artystycznym projekcie edukacyjnym o charakterze interdyscyplinarnym, łączącym teatr i muzykę.
Po doznaniach artystycznych grupa udała się na spacer po reprezentacyjnych ulicach stolicy. Na trasie przemarszu znalazł się Grób Nieznanego Żołnierza, Pałac Prezydencki, Zamek Królewski i Stare Miasto. W scenerii świątecznej, wśród ozdobnych iluminacji w samym sercu Warszawy, zrobiono wspaniałe zdjęcia.
Opiekę nad uczniami sprawowały wychowawczynie: pani Aneta Wojteczek i pani Sylwia Mróz.
Opracowała: Aneta Wojteczek
