„Twoja Twarz Brzmi Znajomo” – tak witaliśmy Wiosnę…
Od wielu lat w naszej szkole świętujemy nadejście Wiosny. W tym roku zaplanowany został Wiosenny Pokaz Mody dla uczniów klas 1-2 i przedszkolaków oraz konkurs super talentów, czyli program Twoja Twarz Brzmi Znajomo dla uczniów klas 3-8. Na obchody tego radosnego dnia przybyła pani dyrektor Agnieszka Nieckula, pani wicedyrektor Justyna Dyk, nauczyciele i uczniowie.
Spotkanie rozpoczęliśmy uroczystym wejściem Pani Wiosny i jej świty, składającej się z uczniów klasy 1a. Następnie uczniowie klas 0-2 prezentowali swoje wspaniałe kreacje do ulubionych dziecięcych przebojów. Nasza publiczność z każdą piosenką rozgrzewała się coraz bardziej, a śpiew zakłócał niekiedy muzykę z głośników. Po pokazie mody rozpoczęliśmy prezentację muzycznych zmagań począwszy od klas młodszych do najstarszych. Wachlarz możliwości był ogromny. Wysłuchaliśmy piosenek młodego pokolenia, np. Sanah, Bryski, a także starszego: Krzysztofa Krawczyka, Urszuli, Wandy i Bandy czy Andrzeja Rosiewicza. Poznaliśmy nowość TikToka – Pan Savian „W kolorku amaretto”. Przenieśliśmy się do 2007 roku, na scenę eurowizyjną, gdzie spotkaliśmy Verke Suduchke i wysłuchaliśmy słynnego utworu „Dancing Lascha Tumbai. Nie mogło także zabraknąć disco polo, a co za tym idzie, Zenka Martyniuka - „Przez twe oczy zielone” i Sławomira -„Miłość w Zakopanem”.
Trudno było wybrać zwycięzców. To niełatwe zadanie przypadło jury: Natalii Kucharczyk, Lenie Mazur i Wojciechowi Piórczykowi. Ostatecznie zwycięzcami okazali się:
I MIEJSCA:
- Jagoda Zieja, Oliwia Wrona, Diana Wrona i Asia Pocheć - Verka Suduchka „Dancing Lascha Tumbai”
- Filip Linek, Miłosz Wojciechowski, Jakub Skorupa – Andrzej Rosiewicz „Chłopcy Radarowcy”
II MIEJSCA:
- Dominik Lach – Krzysztof Krawczyk „Zatańczysz ze mną jeszcze raz”
- Klasa 7b – Pan Savian „W kolorku amaretto”
III MIEJSCA
- Wiktoria Wrona, Lena Głowacka – Zenek Martyniuk” „Przez twe oczy zielone”
- Magdalena Sobkiewicz, Zuzanna Majecka, Dorota Sieniek, Wiktor Moskwa – Big Cyc „Świat według Kiepskich”
W rolach prowadzących znakomicie odnaleźli się: Lena Zabawska i Albert Banasik. Słodkie upominki wręczały: Zofia Bednarczyk i Klara Dziekan. Za oprawę muzyczną odpowiedzialni byli: Wiktor Wójcik, Piotr Lorant i Michał Kudliński.
Nad prawidłowym przebiegiem tego muzycznego spotkania czuwali opiekunowie Samorządu Uczniowskiego: Ewa Koprowska, Małgorzata Łodej, Anna Kosiarska i Agnieszka Głuszek. Organizatorzy dziękują za pomoc podczas wykonywania dekoracji pani Małgorzacie Jarosz-Pożodze oraz panu Jackowi Śliwie za przygotowanie sprzętu nagłaśniającego. Serdecznie podziękowania kierujemy także do Rodziców, za przygotowanie dzieciom przepięknych strojów i rekwizytów.
Mamy nadzieję, że ten dzień na długo pozostanie w pamięci naszych uczniów, którzy jeszcze nieraz pokażą swoje, niekiedy głęboko ukryte, talenty.
Opracowała: Agnieszka Głuszek

