Stroik Wielkanocny” - Konkurs rozstrzygnięty !!!
Dnia 27 marca 2024r w Publicznej Szkole Podstawowej im. Wandy Pomianowskiej w Radkowicach, nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu pt. „Stroik Wielkanocny” zorganizowanego przez panie: Bernadetę Bzymek , Jolantę Drążek i Bożenę Kalista. Konkurs wielkanocny adresowany był do uczniów klas I-III. Celem konkursu było propagowanie tradycji związanej z tematyką Świąt Wielkanocnych, stworzenie okazji do indywidualnej działalności artystycznej oraz wymiany wiedzy na temat zanikającego zwyczaju własnoręcznego robienia stroików wielkanocnych, rozwijanie wyobraźni oraz pobudzanie aktywności twórczej uczniów.
W konkursie zaprezentowanych zostało 25 prac. Dostarczone stroiki świadczą o dużym talencie, pracowitości i wyobraźni naszych młodszych uczniów. Każda praca była niezwykle kreatywna i pomysłowa, a jej wykonanie wymagało wiele cierpliwości, czasu i nakładu pracy. Członkowie jury mieli nie mały problem by wyłonić zwycięzców, gdyż każdy ze stroików miał w sobie coś nietuzinkowego, chociażby kształt czy różnorodność wykorzystanych materiałów. Komisja Konkursowa postanowiła przyznać nagrody w trzech kategoriach wiekowych.
Kategoria I klasa I
Nikola Styczyńska – I miejsce
Maja Kalista – II miejsce
Alicja Stachera – III miejsce
Kategoria II – klasa II
Zofia Kalista – I miejsce
Julia Gwoździk -II miejsce
Kamil Grudzień- III miejsce
Kategoria III klasa III
Marcel Pożoga– I miejsce
Kornelia Cieśla- II miejsce
Julia Szymczyk- III miejsce
Laureaci otrzymali nagrody, a wszyscy uczestnicy konkursu drobne upominki.
Opracowała Bernadeta Bzymek

