Sprzątanie Świata 2023
20 i 22 września 2023r. uczniowie PSP im. mjr. Jana Piwnika ,,Ponurego” w Rzepinie dołączyli do 30 Ogólnopolskiej Akcji Sprzątania Świata – Polska! W tym roku akcja odbywa się pod hasłem ,,Sprzątanie świata łączy ludzi”. Ilość odpadów jaką produkujemy jest coraz większa i widzimy, że nie wszystkie lądują w koszach odpowiedniego koloru. Duża ich część znajduje się w rowach, lasach czy rzekach, w pobliżu naszego miejsca zamieszkania. W związku z tym co roku, we wrześniu staramy się uprzątnąć choćby ich część. Nasi uczniowie bardzo chętnie biorą udział w tych działaniach i przyczyniają się do poprawy wyglądu naszego środowiska. Pod opieką nauczycieli klas młodszych: Małgorzaty Kisiel, Bożeny Zbrożyny – Fałek, Grety Kusiak, Karoliny Ponikowskiej, Joanny Krajewskiej oraz nauczycieli klas starszych: Magdaleny Różyc, Marty Dudek i Justyny Mazurek włączyli się w tą akcję. Posprzątany został teren wokół szkoły, wzdłuż rowów, parking oraz część lasu przy cmentarzu. Uczniowie klasy V dn. 12 września 2023r. wzięli także udział w spotkaniu z przedstawicielką firmy ,,Bioselect Gospodarka Odpadami”. Pani Patrycja Wyrozumska przeprowadziła pogadankę oraz przedstawiła prezentację i film dotyczący segregacji śmieci. Dużą uwagę zwróciła na recykling czyli powtórne wykorzystanie i przetworzenie odpadów. Uczniowie dowiedzieli się co może być wytworzone z odpadów i utwierdzili się w przekonaniu, że segregacja śmieci ma sens i jest bardzo potrzebna.
Opracowanie : Marta Dudek, Magdalena Różyc

