Siatkarze z PSP w Rzepinie na powiatowym podium
8 marca 2024 r. w III LO z Oddziałami Integracyjnymi im. K.K. Baczyńskiego w Starachowicach, odbyła się druga część Powiatowego Turnieju Piłki Siatkowej o Puchar Starosty Starachowickiego. Tym razem wzięło w nich udział pięć zespołów chłopięcych z: SP nr 12 w Starachowicach, SP w Mircu, SP nr 13 w Starachowicach, SP w Szerzawach oraz SP w Rzepinie. Powitania uczestników dokonał dyrektor III LO Pan Mirosław Niewczas, a nad organizacją czuwali nauczyciele: P. E. Majchrzak oraz P. P. Strabanik. Rozegrano mecze systemem ,,każdy z każdym”. Były to bardzo zacięte i stojące na wysokim poziomie spotkania. Drużyna z naszej szkoły wystąpiła w składzie: Wiktor Pocheć, Adrian Janowski, Patryk Koszarski, Marcel Czarnowski, Igor Kidoń, Igor Kwiecień, Dominik Mazur, Kacper Niedziela, Filip Mergalski (opiekun Marta Dudek). Do walki zagrzewał uczniów zespół cheerleaders. Najlepszymi w Turnieju okazali się zawodnicy ze szkół: I miejsce SP w Mircu, II miejsce SP nr 12 w Starachowicach, III miejsce SP w Rzepinie, IV miejsce SP w Szerzawach, V miejsce SP nr 13 w Starachowicach. Każda drużyna uczestnicząca w zawodach otrzymała pamiątkowy puchar i dyplom. Podsumowania turnieju dokonał Starosta Powiatu Pan Piotr Ambroszczyk, Członek Zarządu Powiatu Starachowickiego Pan Stanisław Wojtan oraz Dyrektor III LO Pan Mirosław Niewczas. Podziękowali zawodnikom i opiekunom za udział, wskazali na znaczenie sportowej rywalizacji oraz aktywności fizycznej w naszym życiu. Gratulujemy wszystkim uczestnikom!
Opracowanie: Marta Dudek
