„Z EKOLOGIĄ NA TY” - ŚWIĘTO ZIEMI
Co roku 22 kwietnia, na całym świecie obchodzone jest uroczyście wyjątkowe święto – Międzynarodowy Dzień Ziemi. W tym ważnym dniu powinniśmy wszyscy, choć przez chwilę pomyśleć o planecie, na której żyjemy i o otaczającej nas przyrodzie.
W tym roku w ramach innowacji pedagogicznej – „Z EKOLOGIĄ NA TY” dzieci z klasy II i III wzięły udział w kilku akcjach związanych z tym dniem. Zastanawiały się jak chronić Ziemię, jak pomóc naszej planecie, aby ten wspólny dom stał się czysty, zdrowy i piękny. W trakcie wspólnej zabawy uczniowie segregowali odpady poznając znaczenie recyklingu dla ochrony środowiska, wzięli udział w quizie ekologicznym, tworzyli plakaty i prace o tym, jak żyć w zgodzie z przyrodą oraz słuchali historyjek dotyczących ekologicznego stylu życia. Ostatnim etapem tego dnia był Ekologiczny Marsz uczniów po najbliższej okolicy. Dzieci niosły kolorowe kwiaty i plakaty promujące ochronę środowiska. Swoją akcją pragnęły przypomnieć, że o środowisko trzeba dbać na co dzień, nie tylko przy okazji Dnia Ziemi.
Opracowanie: Bożena Zbrożyna-Fałek, Małgorzata Kisiel
Publikacja: Urszula Grunt - Sopińska
