X Gminny Konkurs Recytatorski "Pobawmy się Polską poezją"
12 grudnia w Publicznej Szkole Podstawowej w Godowie, jak co roku odbyła się kolejna, jubileuszowa X edycja Gminnego Konkursu Recytatorskiego. Celem konkursu była popularyzacja literatury polskiej, upowszechnienie kultury żywego słowa oraz kształtowanie wrażliwości literacko-językowej. Teksty poetyckie wygłoszone przez artystów zachwyciły jury. Recytacje były na wysokim poziomie, a jury konkursowe musiało wybrać te najlepsze, co oczywiście nie było łatwe.
Naszą szkołę dzielnie reprezentowali: Marcelina Ryś - klasa pierwsza, Maria Lucińska - klasa druga oraz Krzysztof Czarnowski - klasa trzecia. Marcelina Ryś wierszem Jana Brzechwy „Samochwała” wyrecytowała II miejsce w swojej kategorii wiekowej. Gratulujemy Marcelinie i życzmy dalszych sukcesów.
Publikacja: Urszula Grunt - Sopińska

