Święto Pluszowego Misia w przedszkolu
Miś pluszowy, miś kudłaty,
Biały, czarny lub łaciaty.
Wszystkie misie My kochamy,
Bo Ich święto dzisiaj mamy.
Święto Pluszowego Misia to fajna okazja, aby powrócić do wspomnień z dzieciństwa i opowiedzieć o swoim ulubionym pluszowym przyjacielu. Data ta, nie jest przypadkowa, bo tego dnia przypada rocznica powstania tej maskotki. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija.
O święcie tej postaci nie zapomniały dzieci z naszego przedszkola, 27 listopada uroczyście obchodziły Dzień Pluszowego Misia. Tego dnia w przedszkolu królowały kolory: brązowy, czarny i szary. Każdy przedszkolak przyniósł swojego ukochanego misia. Spotkały się różnorodne misie; małe i duże, szare i kolorowe, a każdy był uroczy i wyjątkowy. Dzieci poznały historię Święta Pluszowego Misia, brały udział w zadaniach i grach związanych z tematyką. W trakcie tej zabawy do dzieci dołączył ogromny miś. Przedszkolaki były zachwycone tym widokiem. Pięknie się przywitały i razem z misiem uczestniczyły w zabawach ruchowych. Dużo radości sprawiła dzieciom sesja zdjęciowa. Na koniec wykonały pracę plastyczną ”Miś”.
Światowy Dzień Pluszowego Misia dostarczył przedszkolakom wiele uśmiechu oraz radości. Mamy nadzieję, że to misiowe spotkanie zostanie w pamięci dzieci na długo.
Opracowały: Marta Sławek, Małgorzata Koprowska, Beata Sepioło
Publikacja: Urszula Grunt - Sopińska

