Logo Gminy Pawłów

Pierwsza wizyta przedszkolaków w bibliotece

Dnia 08.05.2024r. w ramach obchodów Dnia Bibliotekarza i Bibliotek bibliotekę szkolną odwiedziły dzieci z oddziału przedszkolnego. Celem wizyty było przybliżenie dzieciom zawodu bibliotekarza i funkcjonowania biblioteki, poznanie zasad korzystania z książek oraz rozbudzenie zainteresowań czytelnictwem. Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem oglądały kolorowe i bogato ilustrowane książki, dowiedziały się, co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki, jak należy się w niej zachować, jak dbać o książki. Zobaczyły także jak wygląda karta czytelnika i książki. Dzieci bardzo chętnie odpowiadały na pytania zadawane przez nauczyciela bibliotekarza. Całe spotkanie odbyło się w miłej, pełnej uśmiechów i wrażeń atmosferze. Na pewno wizyta w bibliotece była dla nich ciekawym doświadczeniem.

                                                                                             Opracowanie: Justyna Mazurek

Publikacja: Urszula Grunt - Sopińska

Galeria zdjęć

IMG_1716 IMG_1717 IMG_1719 IMG_1720 IMG_1721 IMG_1726 IMG_1729
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności