MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ ZDROWEGO ŚNIADANIA
Przedszkolaki znają zasady zdrowego odżywiania się. Wiedzą , co należy jeść, aby być zdrowym. Dzień zdrowego śniadania był dla dzieci z grup 0a i 0b okazją do przygotowania i skosztowania pysznych, owocowych musów. Dzieci najpierw nazwały przyniesione owoce i wymieniły kraj, z którego pochodzą. Przy pomocy nauczyciela, wspólnie ustaliły jakie potrawy można z tych owoców przygotować. Wszyscy stwierdzili, że najlepiej jeść je na surowo.
Następnie przedszkolaki przystąpiły do przygotowania musów owocowych. Mieszanka słodkich i lekko kwaśnych owoców wrzucana do blendera stworzyła pyszną całość. Dzieci z apetytem kosztowały zrobiony przez siebie mus owocowy, wiedząc ile pożytecznych witamin dostarczyły swojemu organizmowi. Dostarczyły także energii potrzebnej im do prawidłowego funkcjonowania. Mamy nadzieję, że zdrowe nawyki żywieniowe nabyte w dzieciństwie, pozostaną z dziećmi na całe życie.
Przygotowały: Ewa Wyżykowska, Hanna Orczyk
Publikacja: Urszula Grunt - Sopińska

