„Dziel się uśmiechem”
12 grudnia 2023 roku nasza szkoła przystąpiła do programu „Dziel się uśmiechem”. W tej prozdrowotnej akcji organizowanej przez Polski Czerwony Krzyż i „Mars Polska” wzięli udział uczniowie klas I-III oraz oddział sześciolatków w liczbie 74 osób. Podczas każdej edycji programu „Dziel się Uśmiechem” uczniowie z całej Polski poznają zasady prawidłowej higieny jamy ustnej, a także dowiadują się jak zapobiegać próchnicy zębów w 4 prostych krokach. Działania edukacyjne podejmowane w ramach akcji mają utrwalać u dzieci właściwe nawyki oraz zmniejszać skalę problemu próchnicy w Polsce. Uczniowie otrzymali w ramach programu zeszyty ćwiczeń oraz gumy orbit. Wychowawcy zrealizowali na zajęciach blok tematyczny „Moje zęby” oraz „Dbam o zęby”. Dzieci wykazały się ogromną wiedzą w zakresie higieny jamy ustnej. Z zainteresowaniem oglądali prezentacje w której dowiedzieli się jakie zęby mają ludzie i czym one się różnią np. od zębów krokodyla.
Zdobyta wiedza płynąca z programu zostanie z dziećmi na długie lata i zachęci ich do dzielenia się Uśmiechem w dorosłym życiu.
Szkolny koordynator programu: Greta Kusiak
Publikacja: Urszula Grunt - Sopińska

