Logo Gminy Pawłów

DBAJ O SŁUCH - Z PROFILAKTYKĄ NA TY

W dniu 24 maja w ramach Szkolnych Dni Profilaktyki uczniowie klasy I i III Publicznej Szkoły Podstawowej w Rzepinie wzięli udział w zajęciach edukacyjnych na temat fizjologii i patologii słuchu. Warsztaty prowadziła pani Iwona Tomaszewska – Hert – logopeda, audiofonolog, dyplomowany protetyk słuchu z Centrum Słuchu i Mowy Medincus w Kajetanach. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem wysłuchały informacji o budowie, funkcji i profilaktyce narządu słuchu u człowieka. Wzięły udział w podroży do ,,wnętrza ucha”, dzięki której poznały drogę dźwięku do mózgu.  Pani Iwona przywiozła wiele ciekawych pomocy, które uatrakcyjniły zajęcia. Uczniowie mogli zobaczyć i dotknąć aparatów słuchowych oraz implantów. Poznali funkcjonowanie i trudności osób niesłyszących. Spotkanie wzbudziło wiele emocji i z całą pewnością uwrażliwi dzieci na potrzeby osób z uszkodzonym słuchem.

Opracowały: Aneta Zapała i Agnieszka Pocheć

Galeria zdjęć

strona tytułowa 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności