Podsumowanie Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjno – Społecznego „Każdy inny – wszyscy równi”
Przez cały rok szkolny Publiczna Szkoła Podstawowa im. mjr Jana Piwnika „Ponurego” w Rzepinie uczestniczyła w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjno – Społecznym „Każdy inny – wszyscy równi”. Myślą przewodnią były słowa M. Grzegorzewskiej „Daj siebie innym”. Celami projektu było: uwrażliwienie uczniów na obecność i potrzeby osób ze SPE, rozwijanie empatii i tolerancji wobec osób niepełnosprawnych, likwidowanie uprzedzeń na temat osób ze SPE. Uczestnicząc w projekcie należało wykonać minimum 10 działań zawartych w załączonym harmonogramie. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu dzieci, wychowawców klas, Samorządu Uczniowskiego z dumą można powiedzieć, że wszystkie cele i działania zostały zrealizowane, a szkoła została wyróżniona Certyfikatem Uznania. W ramach tego przedsięwzięcia przeprowadzono szereg inicjatyw mających ma celu promowanie równości, tolerancji oraz integracji społeczności szkolnej. Podejmowane działania obejmowały warsztaty, spotkania edukacyjne, zajęcia tematyczne oraz akcje charytatywne, które pomogły uczniom zrozumieć i docenić różnorodność. Wychowankowie uczyli się dostrzegać wokół siebie osoby słabsze i potrzebujące pomocy. Mamy nadzieję, że nasza szkoła będzie dobrym miejscem dla wszystkich uczniów bez względu na ich neurotyp rozwojowy. Nieustannie staramy się, aby każde dziecko w szkole czuło się akceptowane, szanowane oraz miało możliwość rozwoju swoich umiejętności i talentów.
Opracowała: Agnieszka Pocheć - pedagog specjalny
Publikacja: Urszula Grunt - Sopińska

