„Po raz ostatni zadźwięczał dzwonek…” – zakończenie roku szkolnego w PSP w Pawłowie
26 czerwca w murach naszej szkoły odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2025/2026 i pożegnanie uczniów klas ósmych. Dla tegorocznych absolwentów był to moment szczególny i niezwykle poruszający. To dzisiaj po raz ostatni otworzyły się dla nich podwoje drzwi sal lekcyjnych, w których przez ostatnie osiem lat zdobywali wiedzę, rozwijali pasje i budowali pierwsze trwałe przyjaźnie.
Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: przedstawiciele rady rodziców, dyrekcja, grono pedagogiczne, rodzice uczniów, pracownicy obsługi.
Program rozpoczął się odśpiewaniem hymnu państwowego i hymnu szkoły. Następnie chorąży – Igor Orczyk przekazał sztandar uczniowi klasy siódmej – Michałowi Kłuskowi, a asysta – Aleksandra Głowacka i Nikola Zabawska przekazały szarfy uczennicom: Julii Boryckiej i Zofii Grys.
W obecności nowego pocztu sztandarowego odbył się akt ślubowania uczniów klasy ósmej.
Po ślubowaniu zabrał głos dyrektor szkoły pan Wiktor Cieśla, który podsumował krótko dokonania uczniów w bieżącym roku szkolnym, po czym wręczył nagrody uczniom, podziękowania za pracę na rzecz szkoły i listy gratulacyjne ich rodzicom, a wychowawca klasy Mariusz Komenda wręczył absolwentom świadectwa ukończenia szkoły.
Ósmoklasiści zaprezentowali program artystyczny, który przygotowywali pod okiem swoich nauczycieli: pani Bożeny Sławek, pani Gabrieli Radeckiej – Dudek, pani Marzeny Pożogi – Kozieł i wychowawcy klasy. Podczas akademii nie brakowało głębokich wzruszeń, szczególnie po obejrzeniu prezentacji i próbie odśpiewania utworu „Ostatni raz z moją klasą”. W niejednym oku – zarówno wśród nauczycieli, rodziców, jak i samych absolwentów zakręciła się łza. W ramach podziękowania za trud włożony w edukację i wychowanie, młodzież wręczała kwiaty pedagogom oraz pracownikom szkoły. Po czym uczniowie klasy siódmej pożegnali absolwentów i wręczyli im pamiątkowe upominki.
Na zakończenie uroczystości dyrektor szkoły w humorystyczny sposób podsumował występ i skierował do zgromadzonej na uroczystości młodzieży życzenia wakacyjne.
Opracował: Mariusz Komenda

