PSP Chybice- IV Świętokrzyska Przedszkoliada w Pawłowie
21 października przedszkolaki z grup 0 „A” i 0 „B” wzięły udział w IV Świętokrzyskiej Przedszkoliadzie. Etap gminny został zorganizowany na hali sportowej w Pałowie. W rywalizacji wzięło udział 9 drużyn ze wszystkich przedszkoli w naszej gminie. Otwarcia zawodów dokonali wizytator Kuratorium Oświaty w Kielcach - pan Paweł Przepióra oraz dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Pawłowie - pan Wiktor Cieśla.
Drużyny składające się z 5 dziewczynek i 5 chłopców rywalizowały w 4 konkurencjach. Były to:
- sztafeta z przekładaniem szarfy na dystansie 15 metrów,
- sztafeta piłek na dystansie 15 metrów,
- skok w dal z miejsca,
- rzut woreczkami do koła hula-hop oddalonego od dziecka o 3 metry.
Mimo zaciętej rywalizacji i dużego zaangażowania ze strony naszych przedszkolaków, nie udało się nam zwyciężyć i reprezentować gminy w etapie powiatowym.
To wydarzenie zapewniło jednak dzieciom wiele radości i uśmiechu oraz sportowych emocji. Dodatkowo przedszkolaki miały okazję do zdobywania nowych doświadczeń i świetnej zabawy z rówieśnikami ze szkół z terenu gminy.
Na zakończenie zawodów Wójt Gminy Pawłów- pan Marek Wojtas wręczył wszystkim uczestnikom pamiątkowe dyplomy i symboliczne upominki . Do zobaczenia za rok!
Opiekunowie: Paulina Wiecha-Furmańczyk i Anna Ceglińska

