Przygotowania do Świąt Wielkanocnych w grupie 0d
Przedszkolaki w tygodniu poprzedzającym Wielkanoc z ogromnym zaangażowaniem przygotowywały się do tak ważnego święta. W praktyczny sposób poznały polskie zwyczaje i tradycje ludowe związane ze świętami. Dzieci rozpoznawały pokarmy, które powinny znaleźć się w koszyku, uczyły się wierszy i piosenek związanych z Wielkanocą, a także tworzyły wiele prac plastycznych. Samodzielnie posiały owies do stroika wielkanocnego oraz ozdobiły kolorowe jajeczka.
Wzięliśmy także udział w gminnym konkursie na „Najpiękniejszą Ozdobę Wielkanocną” organizowanym przez PSP w Dąbrowie. Wyzwanie podjęli i wykonali pracę plastyczną: Filipek Kania, Zuzia Piwowarczyk, Alanek Grzejszczyk, Madzia Banasik, Igorek Kucaba oraz Krystianek Piwowarczyk. Wszystkie prace były przepiękne. Na pierwszym przedszkolnym etapie konkursu trudno było wyłonić najładniejszą pracę, dlatego jury postanowiło przydzielić I miejsce wszystkim uczestnikom. Każdy uczestnik konkursu otrzymał dyplom oraz nagrodę niespodziankę.
Serdecznie gratulujemy i dziękujemy dzieciom oraz rodzicom biorącym udział w konkursie za ogromne zaangażowanie i twórczą pracę.
Opracowała: Marzena Bracka

