Program ,,Dziel się uśmiechem’’
Z inicjatywy Szkolnego koła PCK w naszej szkole zrealizowano Program ,, Dziel się uśmiechem’’. Przystąpili do niego uczniowie z kl. I- III oraz uczniowie z kl. 0 Program ten powstał we współpracy Polskiego Czerwonego Krzyża i jego głównym celem była edukacja dzieci w wieku szkolnym w zakresie prawidłowej higieny jamy ustnej. Nauczyciele: L. Saramak, B. Dudzic, E. Pożoga, E. Przygoda przeprowadzili w swoich klasach zajęcia w czterech blokach tematycznych : - Moje zęby,- Dbam o zęby, - Sprzymierzeńcy zdrowych zębów, - Idę do dentysty. W okresie od marca do kwietnia został zrealizowany ostatni temat: ,, Idę do dentysty’’. Uczniowie zapoznali się z przygotowaną prezentacją – ,,Wizyta u dentysty’’. Wysłuchali pogadanek edukacyjnych oraz rozwiązywali przygotowane zestawy ćwiczeń w opracowanych materiałach. Rozwiązywali zagadki, plątaniny obrazkowe. Uczestniczyli w przeglądzie stomatologicznym na terenie szkoły w zaproszonym DENTOBUSIE. Raz na trzy miesiące pielęgniarka środowiskowa pani Renata Wrzesień przeprowadza fluoryzację zębów wśród najmłodszych dzieci.
Wszyscy uczniowie z ogromnym zaciekawieniem i zaangażowaniem brali udział w poszczególnych zajęciach. Zdobyta wiedza płynąca z programu zostanie z dziećmi na długie lata i zachęci je do dzielenia się uśmiechem w dorosłym życiu. Wszak dziecięcy uśmiech to jedno z najpiękniejszych zjawisk na świecie. Jest synonimem szczęścia i radości. Aby był symbolem zdrowia, od najmłodszych lat warto dbać o budowanie odpowiednich nawyków.
Opracowała: Edyta Przygoda

