„Mamy tylko jedną Ziemię”
Światowy Dzień Ziemi to największe i najbardziej popularne święto ekologiczne na świecie. Celem święta jest promowanie proekologicznych postaw w społeczeństwie oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za naszą planetę. 22 kwietnia dzieci ze wszystkich grup w Przedszkolu w Chybicach świętowały Dzień Ziemi. Przedszkolaki wzięły udział w szkolnych obchodach Dnia Ziemi zorganizowanych na sali gimnastycznej. Wspólnie zaśpiewały piosenkę ekologiczną pt.: „Zielony dom” oraz zaprezentowały przygotowane wcześniej plakaty o tematyce ekologicznej. Z tej okazji zorganizowaliśmy dla naszych przedszkolaków wiele różnych zabaw z ekologią w tle. W tym dniu również, uczniowie klas starszych przedstawili naszym przedszkolakom ciekawe prezentacje o tematyce ekologicznej. Dzieci miały okazję porozmawiać ze starszymi kolegami o tym, co sprawia, że ziemia jest smutna (zanieczyszczona) oraz co możemy zrobić dla ziemi, aby była szczęśliwa (czysta). Przedszkolaki przypomniały sobie także zasady segregacji śmieci, a także wykonały piękne pracę plastyczne. Dzieci z Grupy 0d zadbały o upiększenie przedszkolnego placu zabaw sadząc w skrzynkach rośliny ozdobne. Prowadzone działania pokazały przedszkolakom różne sposoby ochrony najbliższego środowiska oraz zachęcały do troski o Ziemię. Dzieci już wiedzą, że dla dobra naszej planety należy: sadzić drzewa i pielęgnować rośliny; dbać o przyrodę; oszczędzać wodę i prąd; segregować śmieci i ograniczać zużycie plastiku.
Opracowały:
Elżbieta Mazur, Alicja Głowacka, Alicja Orłowska, Marzena Orzeł

