Logo Gminy Pawłów

„Laboratoria Przyszłości” w naszej szkole - maj 2024

W maju, tak jak w poprzednich miesiącach, wykorzystywaliśmy sprzęt zakupiony w ramach programu „Laboratoria Przyszłości”, do którego przystąpiła nasza szkoła. 10 maja po zapoznaniu się z teoretycznymi podstawami zdrowego odżywiania i instrukcją obsługi opiekacza do kanapek uczniowie na zajęciach świetlicowych mieli okazję wykazania się w praktyce. Pod okiem nauczyciela przystąpili do przygotowywania chrupiących tostów. Były tosty z pieczywa pszennego i pełnoziarnistego, z różnymi dodatkami. Wszyscy spisali się wzorowo i ze smakiem skonsumowali chrupiące kanapki. 17 i 24 maja uczniowie na zajęciach świetlicowych w ramach programu „Laboratoria Przyszłości” zapoznali się ze stacją lutowniczą. Stacja lutownicza 2w1 łączy w sobie funkcjonalności dwóch urządzeń - lutownicy hotair na gorące powietrza, a także lutownicy grotowej. Uczniowie mieli ogromną frajdę podczas pracy z lutownicą, poznali najważniejsze zasady lutowania, które potem wykorzystali w praktyce. W dalszym ciągu uczniowie konstruują przeróżne budowle z klocków KORBO, co oczywiście sprawia im niesamowitą przyjemność. W maju wykorzystywaliśmy również aparat cyfrowy celem stworzenia fotogalerii na następujących uroczystościach, akcjach, wycieczkach oraz spotkaniach:

Święto Konstytucji 3 Maja,  III Gminny Konkurs Matematyczny  „I TY MOŻESZ ZOSTAĆ PITAGORASEM”,  Półfinałowe zmagania dziewcząt z PSP w Rzepinie,  Wizyta w Schronisku,  Charytatywny turniej siatkarski "Chodź pomaluj mój świat",  Pierwsza wizyta przedszkolaków w bibliotece,  DBAJ O SŁUCH - Z PROFILAKTYKĄ NA TY,  Dzień Mamy w klasie II , Majowy konkurs czytelniczy już za nami, Znamy Lekturowego Omnibusa

Opracowanie i publikacja: Urszula Grunt - Sopińska

Galeria zdjęć

IMG-9618 IMG-9619 IMG-9621 IMG-9623
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności