„Hazard? Nie daj się wciągnąć!” – akcja edukacyjna KAS
Dnia 9 lutego 2024r. Publiczną Szkołę Podstawową w Jadownikach odwiedzili przedstawiciele Urzędu Skarbowego w Starachowicach.
Celem ich wizyty było opowiedzenie uczniom z klas IV – VII o ogólnopolskiej akcji edukacyjnej, podnoszącej świadomość zagrożeń związanych z uzależnieniem od hazardu oraz uczestnictwem w nielegalnych grach hazardowych.
Zajęcia prowadzone przez trenerów KAS mają przede wszystkim ostrzec młodzież przed niebezpieczeństwem jakie wiąże się z udziałem w nielegalnych grach hazardowych. Zwracają uwagę na problemy, które wynikają z nadmiernego korzystania przez dzieci i młodzież z gier komputerowych, takie jak uzależnienie czy wyizolowanie społeczne.
Uświadamiano również uczniów, że rozpowszechnianie gier online z elementami hazardu i typowych gier hazardowych wiąże się z ryzykiem uzależnienia od hazardu.
Nieświadomi zagrożenia młodzi ludzie traktują hazard w sieci jako niewinną formę rozrywki. Dlatego tematyka akcji uwzględnia również problem wykorzystywania Internetu przez podmioty organizujące nielegalne gry hazardowe.
Kampanię KAS objął honorowym patronatem Minister Edukacji i Nauki, podkreślając, że jej założenia wpisują się w działania MEiN w zakresie poprawy bezpieczeństwa uczniów oraz wzmocnienia profilaktyki uzależnień w szkołach i placówkach oświatowych.
Opracowała: Aneta Wojteczek
