Spotkanie autorskie z Katarzyną Gacek
W związki z XXIII Ogólnopolskim Tygodniem Bibliotek –ODKRYWASZ OTWIERASZ w Gminnej Bibliotece Publicznej im. Michała Basy w Pawłowie odbyło się dwa wyjątkowe spotkania autorskie dla dzieci i dorosłych z Katarzyną Gacek, pisarką i scenarzystką. Znana jako twórczyni powieści kryminalnych typu COSY CRIME.
Zadebiutowała powieścią "Zabójczy spadek" napisaną wspólnie z Agnieszką Szczepańską. Pierwszą opublikowaną indywidualnie książką Katarzyny Gacek było "W jak morderstwo", która w 2021 została zekranizowana. Film jest dostępny w serwisie Netflix.
Napisała trzy książki z cyklu Magdalena Borowska i cykl Agencja Detektywistyczna Czajka, również trzy książki. Jest też autorką książek dla dzieci i młodzieży. Książka "Marek i czaszka jaguara" powstała we współpracy z podróżnikiem Markiem Kamińskim.
Katarzyna Gacek napisała także sześć książek z cyklu Supercepcja :
-Początek
-Podwójny spisek
-Sekret ulicy Ciemnej
-Porwanie
-Szósty zmysł
-Wielka ucieczka
W 2024r. wydawnictwo Znak Emotikon oraz studio filmowe "Delta Film " podpisało umowę na adaptację filmową tej serii dla dzieci i młodzieży.
Autorka scenariuszy do seriali:
-Anna Maria Wesołowska
- Przeznaczenie
-Unia serc
Współtwórczyni scenariuszy filmowych dla młodych widzów:
-Czarny młyn
-O psie, który jeździł koleją.
20 maja 2026r. na spotkanie z Katarzyną Gacek pieszo przyszły dzieci z kl. IV Publicznej Szkoły Podstawowej im. Feliksa Szczęsnego-Karnickiego w Chybicach z Paniami Katarzyną Zabawską ,Agnieszką Głuszek i Magdalena Szymańską.
Spotkanie przebiegło w radosnej i pełnej uśmiechu atmosferze. Uczestnicy z dużym zainteresowaniem słuchali opowieści o powstaniu książki, chętnie zadawali pytania oraz aktywnie brali udział w rozmowie. Był to czas pełen inspiracji, dobrej zabawy i wspólnego odkrywania świata książek.
Na zakończenie uczestnicy spotkania mogli kupić książki z dedykacją pisarki, jak również odbyła się indywidualna sesja zdjęciowa z Panią Katarzyną.
Anna Michta dyrektor biblioteki podkreśliła, że autorka jest niezwykle ciepłą osobą, która w ciekawy sposób opowiadała o swojej twórczości ,inspiracjach oraz kulisach powstawania książek. Pisarka sama powiedziała, że przypadki decydowały o jej karierze pisarskiej.
W spotkaniu dla dorosłych uczestniczyli klubowicze Dyskusyjnego Klubu Książki, panie z Klubu Seniora, nauczyciele i czytelnicy.

