Spotkanie autorskie z Agatą Pakułą
29 kwietnia 2025r. w Gminnej Bibliotece Publicznej im. Michała Basy w Pawłowie odbyło się niezwykle ciekawe spotkanie z autorką książek o tematyce wojennej oraz historycznej Agatą Pakułą – kielczanką, absolwentką Dziennikarstwa i komunikacji społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.
Prywatnie wnuczka Stefanii i Franciszka Knapczyk. W 2022 roku zadebiutowała na rynku wydawniczym książką „Przez 581 dni byłem tylko numerem”, napisaną na postawie wojennych i obozowych wspomnień Franciszka Knapczyka- dziadka pisarki Agaty Pakuły. W czerwcu 2024 roku ukazała się książka "Stefania i wojna". Jest to powieść inspirowana prawdziwymi wydarzeniami z życia Stefanii Knapczyk z lat 1939-1945- babci pisarki. Pani Agata jest autorką trzeciej książki "Niezwykła Wigilia" to 10 przepięknych i pełnych ciepła, świątecznych opowieści.
Znajdziemy w nich nasze polskie tradycje związane z Wigilią Bożego Narodzenia oraz ponadczasowe wartości, takie jak - rodzina, miłość, szacunek, dobroć czy empatia.
Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom spotkania za obecność .

