Pokaz filmu dokumentalnego "Ponury i jego żołnierze"
8-15 maja 2026r. - XXIII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek
Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem „Biblioteka. Otwierasz. Odkrywasz”.
8 maja 2026 roku w Gminnej Bibliotece Publicznej im. Michała Basy w Pawłowie w ramach Tygodnia Bibliotek odbył się pokaz filmu dokumentalnego „Ponury i jego żołnierze” , którego reżyserem jest Maciej Łopiński
Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie Pamięci "Ponury-Nurt"
W spotkaniu uczestniczyli zaproszeni goście wśród których znaleźli się:
– Szymon Kosiarski – Zastępca Wójta Gminy Pawłów
– Marek Sieniek – Przewodniczący Rady Gminy w Pawłowie
– Małgorzata Wójcik – Radna Rady Gminy w Pawłowie
– Joanna Żyśko – Radna Rady Powiatu Starachowickiego
Ponadto w spotkaniu uczestniczyli: czytelnicy biblioteki, klubowicze Dyskusyjnego Klubu Książki, Klub Seniora, nauczyciele, 77 drużyna harcerska „Białe Kruki”, mieszkańcy Gminy Pawłów
Dziękujemy wszystkim za przybycie, wspólnie spędzony czas i zainteresowanie tematem. Było to wspaniałe doświadczenie zetknąć się z historią naszego regionu oraz sylwetkami bohaterów.
Partnerem wydarzenia była Gminna Biblioteka Publiczna w Pawłowie im. Michała Basy
Serdecznie zapraszamy na kolejne wydarzenia!

