Odwiedziny w bibliotece
Dnia 06 marca 2025r. Gminną Bibliotekę Publiczną im. Michała Basy w Pawłowie odwiedzili uczniowie kl. IV I V z PSP im. Wandy Pomianowskiej w Radkowicach wraz z opiekunami Edytą Lipczyńską i Anną Prostak-Latałą. O zasadach korzystania z księgozbioru oraz jakie wymagania trzeba spełnić, aby zostać czytelnikiem biblioteki opowiedziały panie Marta Kalisz i Ewa Czajkowska.
Młodzież dowiedziała się o tym, że biblioteka to nie tylko wypożyczanie książek, ale szereg interesujących działań m.in. spotkania autorskie dla dzieci i dorosłych, projekt Mała Książka Wielki Człowiek, wyjazdy krajoznawcze" Poznajmy świętokrzyskie - naszą małą ojczyznę" , warsztaty twórcze. Ponieważ biblioteka mieści się w nowym budynku ,młodzież zwiedziła również salę teatralną oraz bibliotekę i skryptorium szlaku benedyktyńskiego.
Dziękujemy młodzieży i nauczycielom za odwiedziny.

