Walentynki w bibliotece
Walentynki to doskonały moment, by pokazać dzieciom, młodzieży i dorosłym, że życzliwość, miłość i uważność na drugiego człowieka są wartościami ważnymi przez cały rok.
W tym roku 14 lutego w Gminnej Bibliotece Publicznej im. Michała Basy w Pawłowie przygotowaliśmy dla Czytelników :
LITERACKI STOLIK- książki o miłości, które mamy w księgozbiorze i można wypożyczać przez cały rok. Walentynki można świętować z dobrą książką w której znajdziemy dużo emocji takich jak: wzruszenie, radość, tęsknota, ekscytacja, ciepło i miłość. Polecane tytuły książek dla dzieci , młodzieży i dorosłych zostały owinięte czerwoną wstążką. Oczywiście w tym dniu nie zabrakło rozmowy z czytelnikami o książkach, co podkreśla, że biblioteka jest ważnym miejscem spotkań, rozmów i wspólnego przeżywania pięknych chwil.
ZAKOCHANI W KSIĄŻKACH- fotosfera, po wybraniu książki można było zrobić zdjęcie na walentynkowej ściance z różnymi ciekawymi akcesoriami. Było dużo śmiechu i zabawy co spowodowało niesamowitą atmosferę. Czytelnicy otrzymywali niespodziankę - notes z czerwoną kokardą.
MIŁOŚĆ DO LITERATURY ZBLIŻA- kawa i ciastko, nieodzownym elementem tego dnia były słodycze w kształcie serca. Czytelnicy mogli poczęstować się ciastkiem i napić dobrej kawy. Zaś każdy mały czytelnik wyszedł z walentynkową niespodzianką i szerokim uśmiechem.
Atmosferę walentynek, podkreślił czerwony kolor dominujący w dekoracjach - powiedziała Anna Michta dyrektor biblioteki

