Spotkanie autorskie z Kamilem Sobikiem
W Gminnej Bibliotece Publicznej im. Michała Basy w Pawłowie gościliśmy pisarza Kamila Sobika
Spotkanie rozpoczęło się krótkim wprowadzeniem, podczas którego autor opowiedział o początkach swojej drogi literackiej oraz o ważnych momentach jego kariery. Zadebiutował na rynku powieścią" Gary & Litin: Maroszek". Pozostałe książki to : „Gary& Litin. Order Cyncynata” i „ W drodze do wolności”, a następne książki czekają w kolejce do wydania. Prowadzi blog pisarski segeworld.pl, gdzie udostępnia krótkie opowiadania fantasy, sensacyjne i historyczne. Jest dużym wielbicielem gier komputerowych, które pomagają stymulować inne obszary mózgu. Podczas spotkania nawiązał dialog z młodzieżą poprzez dyskusję o grach komputerowych i zarazem zachęcał do czytania książek. Porównywał powstanie gier komputerowych z napisaniem książki. Spotkanie z młodzieżą z klasy VII i VIII z PSP w Pawłowie, oraz uczestniczkami z Dyskusyjnego klubu Książki, było okazją do poznania autora, wysłuchania jego opowieści o jego karierze literackiej.
Uczestnicy spotkania okazali duże zainteresowanie twórczością młodego pisarza, chętnie nabywając książki pana Kamila i ustawiając się w kolejce po autograf.

