Gimnastyka buzi i języka
W czwartkowe popołudnia dzieci aktywnie uczestniczą w zajęciach logopedycznych. Obejmują one ćwiczenia narządów artykulacyjnych, ćwiczenia oddechowe, zabawy stymulujące rozwój słuchu fonemowego oraz ćwiczenia ortofoniczne. Wszystko po to, aby dzieci ładniej mówiły. Zajęciom towarzyszy mnóstwo emocji i chęci do działania. Zajęcia logopedyczne są środkiem pomocy dziecku. Mowa w dużej mierze wpływa na ogólny rozwój dziecka i jego osiągnięcia w każdej sferze. Kluczowe jest więc kształtowanie mowy oraz prawidłowych wzorców mowy od najmłodszych lat.
Monika Racka
