DZIEWCZĘTA Z SZERZAW MISTRZYNIAMI WOJEWÓDZTWA w DRUŻYNOWYM TURNIEJU SZACHOWYM, CHŁOPCY TRZECIE MIEJSCE.
W dniach 02 grudnia 2023r. odbyły się Finały Wojewódzkich Igrzysk Dzieci i Młodzieży Szkolnej w Indywidualnym i Drużynowym Turnieju Szachowym. Zawody rozegrane zostały w Zespole Szkół w Kostomłotach Drugich. Drużyna dziewcząt z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Lucyny i Mieczysława Ambrożów w Szerzawach w kategorii wiekowej 2009-2010r. zajęła I miejsce w województwie .
Reprezentantki Szerzaw wystąpiły w składzie: Kinga Klamczyńska, Marlena Białek, Wiktoria Latała, Julia Kozłowska.
Bardzo dobry wynik zanotowała także drużyna chłopców zajmując III miejsce w województwie.
Wystąpili w składzie: Oskar Wajda, Jakub Żur, Filip Magiera, Patryk Dachowski.
Pierwszy udział w turnieju szachowym zaliczyli szachiści w młodszej kategorii wiekowej rocznik 2011-2012 zajmując : VII miejsce w składzie: Igor Klamczyński, Wojciech Magiera, Adam Pocheć.
Opiekun Zbigniew Śmigielski.

