Dzień Pozytywnego Myślenia
02.02.2026r. – dzień powrotu do szkoły po feriach, to idealny moment na zwrócenia szczególnej uwagi na siłę pozytywnego myślenia. To właśnie myśli mają ogromny wpływ na nasze emocje, zachowanie oraz wiarę we własne możliwości. Uczenie się dostrzegania dobrych stron, wyciągania wniosków z błędów i mówienia do siebie z życzliwością pomaga budować pewność siebie, odporność psychiczną i lepsze relacje z innymi. Dobre momenty zdarzają się w naszym życiu każdego dnia, tylko czasami ich nie dostrzegamy. Ale wbrew przekonaniom, optymizmu możemy się nauczyć poprzez świadomą zmianę nastawienia do świata.
W ramach tego wydarzenia uczniowie mieli okazję przypomnieć sobie, jak ważne są pozytywne relacje, wiara we własne możliwości i empatia wobec innych.
Dzień Pozytywnego Myślenia był doskonałą okazją do integracji społeczności szkolnej i pokazania, że dobre nastawienie oraz życzliwość mają ogromny wpływ na codzienne funkcjonowanie w szkole. Mamy nadzieję, że pozytywna energia tego dnia zostanie z nami na długo.
Opracowanie: Magdalena Latała i Kinga Kostrzewa-Kobierecka

