Dzień pierwszej pomocy u przedszkolaków z Radkowic
12 września 2025 r. przedszkolaki z grupy 0 „A” obchodziły „Dzień pierwszej pomocy”. Dzieci dowiedziały się, w jakich sytuacjach powinny wezwać pomoc, dzwoniąc pod numer alarmowy 112. Tego dnia poznaliśmy zawartość apteczki oraz zastosowanie akcesoriów, które się w niej znalazły. Przedszkolaki wysłuchały zagadek dźwiękowych imitujących odgłosy: wozu strażackiego, radiowozu oraz ambulansu. Dzieci świetnie sobie poradziły podczas segregowania kolorowych tabletek do odpowiednich słoiczków, a także udzieliły pomocy rannemu misiowi. W celu utrwalenie numeru alarmowego przedszkolaki pomalowały cyfry tworzące numer „112”.
Zdjęcia wykonane za pomocą aparatu fotograficznego, pozyskanego w ramach projektu Laboratoria przyszłości.
Opracowały: Weronika Janus, Kamila Bado

