Dzień Patrona w Radkowicach
W piątek 24 listopada społeczność Publicznej Szkoły Podstawowej im. Wandy Pomianowskiej w Radkowicach świętowała Dzień Patrona. Tegoroczne obchody miały dodatkową oprawę, gdyż powiązane zostały z 20. rocznicą śmierci pani Pomianowskiej.
Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru oraz zaśpiewania hymnów – państwowego i szkoły. Następnie przemówił pan dyrektor Marcin Głowacki, który podkreślił zasługi naszej patronki na rzecz lokalnej społeczności, a także jej działalność patriotyczną i społecznikowską. Uczniowie mieli okazję wykazać się znajomością tychże pojęć.
Następnie zaprezentowali się przedstawiciele z klas 4-8, którzy przedstawili życiorys pani Wandy Pomianowskiej oraz recytowali jej wiersze wybrane z tomiku „Wygnanie z raju”. Wspaniałym dopełnieniem okazał się występ taneczno-wokalny dzieci z klas 1-3, który zachwycił publiczność. Mali artyści zaśpiewali wiązankę kilku pieśni ludowych. W tanecznym układzie natomiast mogli zademonstrować nie tylko talent, ale również nowo nabyte stroje zakupione przez Radę Rodziców. Wszyscy uczniowie zostali przygotowani przez swoich wychowawców, a także nauczycieli polonistów.
Pan dyrektor podziękował uczniom i opiekunom za występ, a także zaprosił wszystkich na dalsze świętowanie wieczorem – Wieczór Wspomnień o Wandzie Pomianowskiej zorganizowany z inicjatywy Koła Gospodyń i Gospodarzy Wiejskich „Radkusy”.
Opracowała: Edyta Lipczyńska

