Dzień Czekolady
„Choć zamknięta jest szuflada, wszędzie pachnie czekolada.
Układanki chcę układać - wszędzie pachnie czekolada.
Gdy na nowy rower wsiadam- wszędzie pachnie czekolada.
Kiedy z lalką sobie gadam- wszędzie pachnie czekolada”.
D.Wawiłow
12 kwietnia 2024 r. przedszkolaki z Chybic (grupa 0c i grupa 0d) obchodziły Dzień Czekolady. Święto to stało się okazją do tego, aby zobaczyć, powąchać, dotknąć, określić twardość, wielkość i smak czekolady. Dzieci dowiedziały się w jaki sposób produkowana jest czekolada, poznały różne jej rodzaje oraz same dekorowały herbatniki i owoce kremem czekoladowym. Zajęcia zakończyły tańce przy “czekoladowych” piosenkach i degustacja wcześniej przygotowanych przez przedszkolaków przysmaków.
To był bardzo słodki i radosny dzień w naszym przedszkolu. Na pewno na długo zostanie on w pamięci dzieci.
Opracowały: Alicja Orłowska, Alicja Głowacka
Fotogaleria: Bożena Rogala, Magdalena Wójcik

