Bezpieczne ferie w PSP w Radkowicach
Rozpoczęły się ferie zimowe, czyli czas wymarzonego odpoczynku oraz zabaw na świeżym powietrzu. Aby jednak przebiegły one szczęśliwie i wszyscy wypoczęci wrócili do szkoły, należy pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. W związku z tym, w naszej szkole przez kilka dni odbywały się zajęcia profilaktyczne pod hasłem „Bezpieczne i ciekawe ferie zimowe”, mające na celu zapoznanie dzieci z zasadami prawidłowego zachowania podczas zabaw zimowych.
Uczniowie wspólnie z opiekunami świetlicy i pedagogiem specjalnym rozmawiali o bezpiecznym zimowym wypoczynku oraz uczestniczyli w pokazie prezentacji multimedialnych. W ramach zajęć plastycznych wychowankowie świetlicy wykonywali prace przedstawiające aktywności zimowe i zabawy na śniegu.
Wszystkie te działania miały na celu wyrobienie u uczniów odpowiedzialności za bezpieczeństwo własne i innych osób, a także propagowanie zdrowego i aktywnego sposobu spędzania czasu podczas zimowego odpoczynku.
Opracowanie: Iwona Rokita, Magdalena Pożoga, Anna Prostak - Latała

