Powitanie Wiosny w przedszkolu
20 marca grupy przedszkolne 0a, 0b, 0c oraz 0d radośnie powitały nadejście wiosny. Tego dnia dzieci wzięły udział w spacerach, podczas których poszukiwały pierwszych oznak nowej pory roku – wypatrywały wiosennych kwiatów, słuchały śpiewu ptaków oraz obserwowały zmieniającą się pogodę. W salach przedszkolnych nie zabrakło wesołych zabaw ruchowych z wykorzystaniem chusty animacyjnej. Dzieci z zaangażowaniem tworzyły także portrety Pani Wiosny – z bujną, zieloną fryzurą ozdobioną kolorowymi kwiatami. Przedszkolaki posiały również owies, o który będą teraz dbać i regularnie go podlewać, obserwując jego wzrost, co wprowadziło powiew wiosny także do sal. Dodatkowo wykonały piękne, kwiatowe opaski na głowę, które podkreśliły wiosenny nastrój tego wyjątkowego dnia. To był pełen radości i kolorów czas, który na długo pozostanie w pamięci.
Opracowały: Katarzyna Lasek, Lucyna Surowiec, Aleksandra Poroszewska, Agata Kępa, Katarzyna Nowicka, Paulina Sitek

