Wycieczka do Warszawy
Dnia 22.05.2024r. uczniowie naszej szkoły wybrali się na wycieczkę do Warszawy.
Program naszej wyprawy był bardzo napięty, ponieważ chcieliśmy skorzystać z - tak pięknej tego dnia - pogody i zobaczyć jak najwięcej, dlatego też naszą podróż rozpoczęliśmy już o 6 rano.
Pierwszym punktem wyprawy do stolicy był PGE Stadion Narodowy oraz zwiedzanie trasy: „Piłkarskie Emocje”. Mogliśmy tam poczuć atmosferę piłkarskich emocji, zobaczyć szatnie i pomieszczenia, w których zawodnicy przygotowują się do meczów, a także poczuć się jak kibice i zsiąść na trybunach.
Drugim punktem programu była wizyta w Centrum Nauki Kopernik - niewątpliwie jeden z najważniejszych punktów naszej wycieczki. Jest to wspaniały ośrodek nauki, którego misją jest rozbudzanie ciekawości, wspomaganie samodzielnego poznawania świata i uczenia się.
Ostatnim punktem tej wyprawy był popołudniowy spacer odcinkiem Traktu Królewskiego: Ogród Saski z Grobem Nieznanego Żołnierza, Pomnik Małego Powstańca, Zamek królewski z Kolumną Zygmunt III (zlokalizowaną na Placu Zamkowym), Pomnik Syrenki, Krakowskie Przedmieście oraz Pałac Prezydencki.
To był dzień pełen wrażeń, który wzbogacił dzieci o nowe doświadczenia.
Opracowanie: Magdalena Latała
