Logo Gminy Pawłów

Zdrowe śniadanie w przedszkolu

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię i siłę do kreatywnej zabawy. To najlepszy start w nowy dzień.

8 listopada czyli w dniu Ogólnopolskiego programu „Śniadanie Daje Moc” zorganizowałyśmy w naszym przedszkolu wspólne przygotowywanie i spożywanie zdrowego śniadania.

Przedszkolaki  przyniosły swoje ulubione owoce i warzywa. Zostały one starannie i dokładnie umyte tak, aby były gotowe do spożycia. Kolorowe kanapki, owocowe szaszłyki i witaminowe soki w błyskawicznym tempie pojawiły się na przedszkolnych ławkach. Dzieciaki z ogromnym apetytem zajadały się zdrowymi specjałami, które same przygotowały. Były z siebie bardzo dumne i zadowolone.

Poza zjedzeniem smacznego i zdrowego posiłku, maluchy dowiedziały się dlaczego śniadanie jest tak ważne dla prawidłowego rozwoju ich organizmu. Była to niezapomniana przygoda edukacyjna na temat zdrowego odżywiania.

Opracowały:

Marta Sławek

Karolina Ponikowska

Galeria zdjęć

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności