20. rocznica nadania szkole imienia oraz Dzień Nauczyciela w Publicznej Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Pawłowie
13 października w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej, połączona ze Świętem Patrona Szkoły. Był to szczególny dzień dla naszej społeczności, gdyż dwadzieścia lat temu naszej szkole nadano imię Jana Pawła II. Aby uczcić zacnego patrona, a nauczycielom okazać wdzięczność za ich pracę, uczniowie przygotowali program artystyczny.
Na wstępie nastąpiło wprowadzenie przez poczet sztandarowy sztandaru szkoły oraz odśpiewanie hymnu szkoły. Pan Dyrektor Wiktor Cieśla podziękował nauczycielom za pracę, za promowanie wśród uczniów pięknych postaw i wartości. Zwrócił uwagę na szczególny wymiar uroczystości ze względu na 20. rocznicę. Wyróżnił nagrodami dyrektora szkoły nauczycieli oraz pracowników niepedagogicznych za ich pracę w zakresie administracyjno-gospodarczym.
Kolejnym punktem uroczystości było obejrzenie specjalnie przygotowanej prezentacji, ukazującej historię powstania i funkcjonowania szkoły oraz wydarzeń związanych z dniem nadania szkole imienia. W dalszej części występu dzieci w humorystyczny sposób przedstawiły scenki z życia szkoły. Zaprezentowały trzy tańce współczesne, a także zaśpiewały piękne piosenki. Na zakończenie uroczystości w stronę nauczycieli oraz zaproszonych gości popłynęły śpiewające życzenia.
Akademię przygotowali uczniowie klas IIa, IIb, V, VII i VIII pod kierunkiem pań: Haliny Kalisz, Agnieszki Wojtas i Doroty Mandziak. Piękne dekoracje na ten dzień przygotowała pani Monika Racka.
Dziękujemy za obecność Radnemu Damianowi Sławkowi oraz Nauczycielom Emerytom z naszej szkoły.
Rodzicom z całego serca dziękujemy za przygotowanie dzieci do występu i pomoc w tym dniu.
Samorządowi Uczniowskiemu oraz Radzie Rodziców dziękujemy za życzenia, upominki oraz piękne kwiaty.
Opracowała: Halina Kalisz

