Logo Gminy Pawłów

Pasowanie na czytelnika

W czwartkowe przedpołudnie 27 października 2022 r. uczniowie klasy pierwszej wraz z wychowawczynią, panią Elżbietą Pożoga, pojawili się w progach szkolnej biblioteki. Podczas pierwszej części wizyty dzieci zapoznały się z funkcjonowaniem biblioteki oraz zasadami pracy bibliotekarza. Druga część spotkania miała bardziej uroczysty charakter. Uczniowie wysłuchali z uwagą opowiadania pt. „Bałagan w bibliotece”, następnie poznali prawa i obowiązki czytelnika. Po złożeniu uroczystego ślubowania pierwszaki stały się stuprocentowymi czytelnikami szkolnej biblioteki. Na pamiątkę tego wydarzenia wszyscy otrzymali dyplomy oraz piękne wydanie  wierszy i opowiadań dla dzieci pt. „Pierwsze abecadło” ufundowane przez Instytut Książki. Na koniec świeżo upieczeni czytelnicy mogli wypożyczyć pierwsze samodzielnie wybrane książeczki ze szkolnego księgozbioru.

Opracowała Małgorzata Mergalska

Galeria zdjęć

Pasowanie na czytelnika 11 Pasowanie na czytelnika 10 Pasowanie na czytelnika 9 Pasowanie na czytelnika 8 Pasowanie na czytelnika 7 Pasowanie na czytelnika 6 Pasowanie na czytelnika 5 Pasowanie na czytelnika 4 Pasowanie na czytelnika 3 Pasowanie na czytelnika 2 Pasowanie na czytelnika 1
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności