1 września w Publicznej Szkole Podstawowej im. Feliksa Szczęsnego Karnickiego w Chybicach
UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO
W dniu 1 września 2025 roku społeczność Publicznej Szkoły Podstawowej w Chybicach rozpoczęła nowy rok szkolny.
Dyrekcja, Grono Pedagogiczne, Uczniowie oraz Rodzice wzięli udział we Mszy Świętej sprawowanej przez proboszcza Parafii pw. Św. Małgorzaty w Chybicach ks. dr. Mirosława Jakubiaka.
Następnie Poczet Sztandarowy wraz z uczestnikami udał się do szkoły, gdzie nastąpiła inauguracja roku szkolnego. Pani dyrektor Agnieszka Nieckula powitała zebranych oraz przypomniała o historycznych wydarzeniach związanych z wybuchem II wojny światowej i bohaterach tamtego czasu. W dalszej części pani dyrektor życzyła zebranym sukcesów w nowym roku szkolnym.
Dyrekcja oraz Uczniowie złożyli kwiaty pod tablicą upamiętniającą patrona – Feliksa Szczęsnego Karnickiego.
Na zakończenie uczniowie udali się do sal lekcyjnych na spotkanie z wychowawcami.
PAMIĘCI BOHATERÓW 1 WRZEŚNIA 1939
Na cmentarzu parafialnym w Chybicach uczczono pamięć i oddano hołd bohaterom kampanii wrześniowej.
W wydarzeniu wzięli udział proboszcz parafii pw. św. Małgorzaty w Chybicach ks. dr Mirosław Jakubiak, uczniowie, dyrekcja oraz nauczyciele Szkoły Podstawowej im. Feliksa Karnickiego w Chybicach, harcerze zrzeszeni w 77 Drużyna Harcerska Białe Kruki wraz z drużynową Małgorzatą Kusiak oraz przedstawiciele kieleckiej delegatury IPN. Urząd Gminy w Pawłowie reprezentowali Wójt Gminy Marek Wojtas oraz Przewodniczący Rady Gminy Marek Sieniek.
Na cmentarzu w Chybicach spoczywają: obrońca Westerplatte ppor. Feliks Głowacki, oraz sierz. Stefan Jagiełło, który walczył w bitwie pod Bzurą.

